Anioł Biznesu

Inwestorzy Prywatni

Sieć Inwestorów Prywatnych (Aniołów Biznesu) Ainot Business Angels Network powstała z potrzeby wsparcia najmłodszych spółek na wczesnym etapie inwestycji oraz w okresie ich dynamicznego wzrostu. Skupione w jednym miejscu unikalne kompetencje w zarządzaniu i strategicznym planowaniu rozwoju, wiedza biznesowa z różnych branż, doświadczenie oraz kontakty rynkowe – tworzą platformę współpracy z naszymi obecnymi i potencjalnymi pomysłodawcami. Najbardziej obiecujące przedsięwzięcia mogą liczyć również na ustrukturyzowane wsparcie finansowe i operacyjne.

Obecnie zrzeszamy kilkunastu zaangażowanych merytorycznie i finansowo Inwestorów Prywatnych – autorów sukcesów rynkowych wielu krajowych i zagranicznych spółek. Oprócz pozytywnej energii łączy nas wspólna pasja tworzenia. W swoich działaniach wykorzystujemy najlepsze doświadczenia i relacje wypracowane przez wiele lat w ramach Konsorcjum Naukowo Edukacyjnego w Kielcach. Nie ustajemy wspólne w wysiłkach, aby we wszystkim co robimy wyróżniała nas jakość i profesjonalizm.

O nas?

 • Jesteśmy funduszem aniołów biznesu inwestującym w projekty badawczo rozwojowe i technologiczne;
 • Mamy różnorodne doświadczenie w rozwoju wielu placówek oświatowych, kliniki fizjoterapeutycznej, poradni psychologicznej, firm z branży oświatowej i doradczej.
 • W projekty inwestujemy tylko prywatne pieniądze, co sprawia że jesteśmy elastyczni i szybko podejmujemy decyzje;
 • Poza  inwestycjami z ramienia funduszu umożliwiamy naszym partnerom dokonywanie indywidualnych inwestycji w wybrany projekt.

W kogo inwestujemy? 

 • Naszą uwagę skupiamy na biznesach z segmentu edukacji, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT);
 • Specjalizujemy się w projektach z zakresu: marketplace, E-commerce, B2B, czy Internet of Things;
 • Do naszego portfolio zapraszamy projekty powstające w Polsce, jednocześnie wspierając ich międzynarodową ekspansję;
 • Inwestujemy w projekty na wczesnym etapie rozwoju, posiadające już jako minimum funkcjonujący prototyp, zbudowaną platformę, opracowaną technologię i/lub pierwszych klientów;
 • Istotne jest, aby dany projekt demonstrował potencjał wzrostu, był skalowalny oraz miał szansę konkurowania czy bycia przejętym przez liderów w danej branży.

Jak inwestujemy?

 • W konkretny projekt inwestujemy maksymalnie do 1 mln PLN w zamian za udziały mniejszościowe;
 • Nasze inwestycje to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim bieżące doradztwo naszych partnerów;
 • Nasze inwestycje dzielimy na transze, uzależniając wypłatę kolejnych środków od zrealizowania wspólnie określonych celów biznesowych;
 • Kiedy widzimy potencjał i możliwość osiągnięcia wspólnych korzyści, zapraszamy do koinwestycji zaprzyjaźnione fundusze;
 • W zależności od przyjętych strategii wyjścia nie wykluczamy kolejnych wejść kapitałowych i kontynuacji inwestycji w kolejnych etapach rozwoju danego projektu.

Współtworzyliśmy sukces:

Ocena pomysłu projektu

Ocena pomysłu/projektu

Sprawdzimy czy Twój pomysł nadaje się do zaprezentowania Inwestorowi.

Profesjonalny biznesplan

Profesjonalny biznesplan

Ułatwimy Ci dostęp do współpracujących z WSAB ekspertów którzy pomogą stworzyć profesjonalny biznes plan, który zwiększy szanse pozyskania Inwestora i pokaże ew. słabe strony projektu.

Ekspertyzy analizy

Ekspertyzy/analizy

Istnieje możliwość zlecenia wykonania niezbędnych dla Twojego projektu  ekspertyz/analiz np. finansowych, rynkowych, marketingowych, itp.

Coaching

Coaching

Proces doskonalenia kwalifikacji pod kierunkiem coacha/ trenera przez nabywanie nowych umiejętności, korygowanie nieskutecznych zachowań. Spotkania „sam na sam” z ekspertem, który rzuci nowe spojrzenie na Twój potencjał w kontekście realizowanego przez Ciebie projektu.

Szkolenia

Szkolenia

Kompleksowy program szkoleniowy przygotowujący Projektodawcę do konfrontacji z Inwestorem i podpisania umowy inwestycyjnej.

Organizacja spotkania Projektodawcy z Inwestorem

Organizacja spotkania Projektodawcy z Inwestorem

Doradzamy:

założenie firmy, rozwój na rynkach zagranicznych, wsparcie organizacji pozarządowych

Finansujemy:

tanie pożyczki na rozwój firm, dofinansowanie do szkoleń i kursów

Szkolimy:

organizacja szkoleń, wynajem sal, dofinansowanie do szkoleń